www.partyinbox.lt svetainėje naudojami slapukai. Jei sutinkate su slapukų naudojimu spauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau apie slapukus galite skaityti Privatumo politikoje.
Naudingi patarimai kaip grimuotis, daryti ar klijuoti dirbtines
Artėjant baisiausiai, o gal linksmiausiai metų šventei Helovynui, daugelis planuoja kur ir kaip atšvęs šią keistą amerikietišką šventę. Palikime teisę moralizuoti seniems bambekliams, kad tai ne „mūsų” šventė. Laimei gyvename laisvoje šalyje ir galime rinktis, kokias šventes švęsti, kada linksmintis ir šokti, o kada liūdėti ir dūsauti.
Jei jau nusprendėte, kur susitiksite su draugais spalio 31-ąją ar klube, ar namuose prie siaubūniškų vaišių stalo, lieka pasirūpinti įvaizdžiu. Pradžiai nuspręskite koks personažas jums priimtinas, gal norėsite įsikūnyti į grafą Drakulą, o gal draugus gąsdinsite atgrasaus zombio įvaizdžiu? Gal apsiribosite tik keliomis baisiomis detalėmis ar akcentais, pavyzdžiui, kirvio imitacija galvoje, kulkos skyle kaktoje, perpjautomis venomis ar supuvusiais dantimis. Vienu ar kitu atveju jums teks apsilankyti pas šventinės atributikos specialistus „Balionų šalį” ar „Švenčių miestą”. Net jei nuspręsite „pasidabinti” keliais paprastais heloviniškais akcentais neišsiversite be naudingų patarimų, kaip tinkamai juos naudoti , klijuoti, užtepti, dažyti ir galiausiai, šventei pasibaigus, nusivalyti.
Grimas. Vandeninis ar teatrinis?
Kokį grimą pasirinkti jei jūs nesate profesionalus aktorius ir nevaidinate teatre? Gal vandeninį? Nebūtinai. Dažnai mūsų gyvenime buitį lengvina profesionalūs produktai pradedant automobilių ar namų priežiūros priemonėmis, baigiant sodo ir daržo įrankiais. Profesionalams skirti gaminiai dažniausiai būna geresnės kokybės, veiksmingesni ar ilgaamžiškesni. Renkantis grimą, reikėtų žinoti pagrindinius skirtumus, kuo skiriasi vandeninis grimas (Aqua make-up) nuo teatrinio (Theater make-up). Vandeninis grimas yra pagamintas vandens pagrindu, teatrinis-riebalų, todėl dengiant odą teatriniu grimu, ji lygiau pasidengia, spalvos ryškesnės ir sodresnės.
Naudokite poroloninę ar lateksinę kempinėlę grimo padengimui. Tepant veidą vandeniniu grimu gaunamas panašus efektas tarsi dažytumėte akvarele ar guašu. Baigus tepti teatrinį grimą, jį reikia užfiksuoti specialia fiksavimo pudra, kurios dėka grimas bus neteplus, net gerokai suprakaitavus. Vandeninis grimas tokia savybe nepasižymi, todėl jam išdžiūvus reikėtų saugoti nuo drėgmės. Jei esate linkę prakaituoti, geriau rinktis teatrinį grimą, juk nenorite, kad vakarėlio įkarštyje „nutekėtumėte” dažais. Grimo nuvalymas gali būti labai paprastas, jei žinosite, kuo reikia tai daryti. Vandeninį grimą nesunkiai nuplausite vandeniu su kokiu nors prausikliu. Teatriniam grimui nuvalyti prireiks kosmetinio pienelio naudojamo makiažo valymui arba specialaus grimo valiklio.
Dirbtinės žaizdos. Pirkti ar gaminti?
Vaškas, bet ne žvakėms.
Specialus modeliavimo vaškas – viena iš populiariausių Helovino prekių. Juo nesunkiai galite ne tik sukurti bjaurius randus ar dirbtines žaizdas, bet ir suformuoti raganos ar kokio monstro nosį. Naudojant modeliavimo vašką galima, tiesiog paminkius jį rankomis, nesunkiai suformuoti norimoje vietoje dirbtines žaizdas, pvz.: „vampyro įkandimą”, „perpjautas venas” ar „kulkos skylę” galvoje. Lygiai taip pat kaip ir maskuojant klijuojamas žaizdas, paruoštą vietą reikia užmaskuoti pudra ar grimu. Giliausią žaizdos vietą nudažykite juodai arba tamsiai raudonai ir užlašinkite dirbtinio kraujo.
Purškiami plaukų dažai vienam vakarui.
Jau seniai Lietuvoje galima įsigyti vienkartinių purškiamų plaukų dažų, tai yra dažų vienam vakarui. Šampūnu lengvai nuplaunamus purškiamus dažus mielai perka ne tik sirgaliai ar mergvakarių dalyvės, bet ir visi norintys bent vienam vakarui išsiskirti, nustebinti ar pasipuošti. Helovino šventė yra neišimtis. Purškiami dažai gali būti naudojami tiesiog gatvėje ar klubo rūbinėje. Populiariausios spalvos: balta, juoda, auksinė, sidabrinė, avietinė. Jei nenorite pirkti brangaus peruko, jūsų pasirinkimas-purškiami plaukų dažai. Jei pageidaujate tik kelių spalvotų sruogų dažų užteks ir jūsų draugams. Svarbu purškiant plaukų dažus saugoti akis bei drabužius. Drabužius nesunkiai išskalbsite o akis gali perštėti visą vakarą.
Dantys ar protezai?
Daugelis neįsivaizduoja vampyro be smailių iltinių dantų, tai tiesiog privalomas atributas. Galite rinktis pigius, plastmasinius, įstatomus dantis, kai kurie jų net šviečia tamsoje. Deja, tokie dantys nebus patogūs, su jais sunku kalbėti ir neįmanoma valgyti ar gerti. Greičiausiai tokie dantys viso vakarėlio metu tūnos kišenėje ir tik fotosesijos metu atliks savo misiją. Jei jus tai tenkina-puiku, tačiau jei norite savo vampyrišku įvaizdžiu kerėti ir stebinti aplinkinius viso vakarėlio metu, jums prireiks itin tikroviškų, nesudėtingai specialiais klijais klijuojamų iltinių dantų (klijus rasite pakuotėje kartu su iltimis). Tokius dantis (net keleto rūšių) rasite „Balionų šalyje” ar „Švenčių mieste”. Svarbu prisiminti, kad jūsų burnoje yra svetimkūnis, todėl vakarėlio metu užkandžiaudami nesuvalgykite savo dantų, kad ir kaip makabriškai tai skambėtų. Venkite obuolių, kepsnių ar kito kieto maisto. Dėmesio, nesugalvokite dirbtinais dantimis niekam kąsti, nes ne tik galite susižaloti dantenas, bet ir sužeisti savo „auką”. Jei jūsų pasirinktas personažas neturi ilčių ir tiesiog yra bjauri ragana, atgrasus zombis, šlykštus goblinas, o gal draugiškas bomžas, galite savo dantis nudažyti specialiais dažais. Šiuo metu parduotuvėse galite įsigyti tik juodos spalvos specialių dažų dantims, kurių pagalba nesunkiai „paslėpsite” vieną ar kelis dantis. Na, o jei jūsų vakarėlyje dalyvaus pažįstamas odontologas, paskutinę spalio dieną privalote apsilankyti „Švenčių mieste”, kur jums už nedidelį mokestį specialistai neatpažįstamai nudažys dantis pačiomis bjauriausiomis spalvomis. Specialūs dantų dažai gali pradėti luptis užkandžiaujant, todėl dėl viso pikto turėkite su savimi dantų šepetuką ir dantų pastos.